fbpx
Uncategorized

Pregled Nissan Kashkai 2022

Zamoljeni da nominujete britanskog proizvođača automobila i veća je verovatnoća da ćete pomisliti na Land Rover, Jaguar ili nekog od Blightijevih luksuznih igrača. Ali Nissan je dugo bio jedan od najvećih proizvođača automobila u Velikoj Britaniji u smislu obima. Sa trećom generacijom Nissan Kashkai-a proizvedenom u Britaniji za 2022. koji će stići u Australiju kasnije ove godine, imali smo zaokret u njegovoj domovini da vidimo da li vredi da se uzbuđujemo zbog još jednog ulaska u segment teškog beba SUV-a.Dozvolite mi da počnem tako što ću reći da ovo nije bio uporediv automobil sa australijskim specifikacijama. Kashkai na britanskom tržištu dolaze sa blagom hibridnom verzijom Nissanovog 1,3-litarskog turbo benzinskog motora sa četiri cilindra, koji postiže maksimalnu snagu od 116 kV i 260 Nm. Australija će dobiti nehibridnu verziju za koju se tvrdi da je dobra za 110 kV i 250 Nm.

Britanci takođe još uvek mogu da naruče manuelni Kashkais, a CVT automatski će biti standard za nas. Naš testni automobil je došao sa čudnom kombinacijom šestostepenog menjača plus potpuno napunjenu opremu Tekna+, pri čemu je ovo prilično ekvivalentno onome što će Kashkai Ti ponuditi ovde.

U stvari, ne baš. Iako je Nissan potvrdio da će plišani Kashkais za Australiju dobiti kompanijski novi elegantni ekran osetljiv na dodir za info-zabavu od 12,3 inča, naš testni automobil se izborio sa verzijom od 9,0 inča sa specifikacijama za lansiranje. Ne brinite, veći ekran možete videti na slikama iz naše priče na novom sistemu prošlog meseca.Nekoliko kupaca će doći na ovaj deo tržišta u potrazi za blistavim upravljačem, ali čak i ako uzmemo u obzir razlike između britanskih i australijskih specifikacija, vozačko iskustvo novog Kashkaija ne deluje baš posebno. Svakako bi nam trebalo da bude drago što manuelni menjač ne dolazi ovde, jer ima urezanu i pomalo labavu akciju menjanja, sa naglim kvačilom što otežava neometano kretanje.

Iako turbo motor snažno vuče kada se pojača, on ima zaleđe bez pojačanja na dnu svog opsega obrtaja što na sličan način ometa glatko napredovanje pri malim brzinama. Još jedan problem koji bi naš CVT trebalo da reši.

Dok je evropski blagi hibridni motor vrlo malo moćniji, performanse bi trebalo da budu skoro identične. Sa ručnim menjačem, smatra se da je Euro-Kashkai u stanju da postigne 0-100 km/h za 9,5 sekundi; jedva da blista po savremenim standardima, ali se u stvari osećao respektabilno živahnim na putu, sa dovoljno nagona da se pogonjeni prednji točkovi pokreću za vuču kada se oštro pokrenu.Moj test automobil je takođe bio na ogromnim 20-inčnim legurama, za inč veći od najveće opcije u Australiji. Oni su svakako izgledali dobro, ali su verovatno bili u velikoj meri odgovorni za neravnu vožnju kada su zamoljeni da se pozabave britanskim asfaltom niskog kvaliteta. Osnovno vešanje je očigledno prilično mekano, što rezultira značajnim vertikalnim pomeranjem preko neravnina, ali čini da se Kashkai oseća plišanim na glatkijim površinama.

Upravljanje je direktno i daje respektabilno oštre odgovore prednjeg kraja, iako sa malo uočljivih povratnih informacija. To je definitivno automobil koji je najsrećniji kada lagano napreduje, ali to nije iznenađujuće, zar ne?

Osim svoje mlake dinamike, ostatak Kashkaija je zapravo prilično dobar. Vizuelnog efekta svakako ne nedostaje zahvaljujući snažnoj grafici prednjeg dela sa trouglastom rešetkom i uskim farovima. Karoserija koristi Nissanov jezik dizajna inspirisan origamijem, sa oštrim konturama i staklenikom koji se sužava prema zadnjem delu automobila, i dobro je proporcionalan s obzirom na svoju ukupnu dužinu od 4425 mm.

Vrata prtljažnika imaju profil nalik kupeu, ali je vidljivost kroz usko zadnje staklo pristojna iz unutrašnjosti kabine. Kao iu Australiji, top-top takođe dolazi sa snagom za prtljažnik.Impresionira i iznutra. Čini se da je Nissan prešao svoju eru ogrebotine, jeftine opreme u kabini, pri čemu je Kashkai dobio dobro dizajniranu i dobro završenu kabinu. Komandna tabla i ukrasi na vratima dobijaju završnu obradu sa efektom kože koja izgleda i oseća se luksuzno prema standardima segmenta, a odluka da se zadrže konvencionalne HVAC kontrole umesto interfejsa ekrana čini jednostavnu, intuitivnu navigaciju.

Paket digitalnih instrumenata je lepo dizajniran, ali ekran ekrana je niže rezolucije nego što bi bio kod nekog otmenog rivala, i iako je ekran osetljiv na dodir od 9,0 inča mog testnog automobila generacija iza onoga, mi ćemo ga naterati da radi čisto i da ga je lako navigaciju, uključujući bežičnu Apple CarPlai integraciju. Putnici na prednjim i zadnjim sedištima dobijaju i USB-A i USB-C konektore za punjenje.

Prostor je impresivan za ovaj deo tržišta, sa ogromnim opsegom podešavanja položaja za vožnju; Visok sam 180 cm i sa sedištem u najzadnjem položaju jedva sam mogao da dodirnem pedale. I uprkos panoramskom staklenom krovu pune dužine koji će doći sa Ti oblogom, još uvek je bilo dovoljno prostora za glavu.

Korišćenje cele sobe napred će imati očigledan uticaj na prostor koji je ostavljen putnicima na zadnjim sedištima, ali mogao bih da sedim udobno iza sebe iako je otvor na zadnjim vratima malo mali za odrasle. Iako postoje tri sigurnosna pojasa pozadi, Kashkai je definitivno najbolje zamisliti kao četvorosed; središnji zadnji deo je uzan i čvrst sa preklopnim naslonom za ruke iza njega. Prtljažnik je manji od onog kod mnogih rivala, sa samo 436 litara zapremine sa postavljenim zadnjim sedištima i sa podnim ležištem za dragocenosti.Svi Kashkaiji dolaze sa impresivnim paketom aktivnih bezbednosnih tehnologija, uključujući AEB, zadržavanje trake, praćenje mrtvog ugla, upozorenje na unakrsni saobraćaj, prepoznavanje saobraćajnih znakova i automatska duga svetla. Već je zaradio pet zvezdica na EuroNCAP-u, uključujući rezultate od 91 odsto za performanse odraslih i dece u vozilu i 95 odsto za aktivne bezbednosne funkcije.

Skuplje verzije uključuju sistem kamera od 360 stepeni za manevrisanje pri maloj brzini, automatsko parkiranje i Nissanov ProPilot tempomat sa zadržavanjem trake. Ovo se borilo sa oznakama u trakama na užim putevima, ali se dobro nosilo sa autoputevima većim brzinama.

Ponuda ProPilot-a u evropskom Kashkaiju opremljenom manuelnim menjačem stvorila je čudan osećaj, sistem koji zahteva da ponovo preuzmem kontrolu kad god brzina postane preniska za koji god stepen prenosa automobil bio. Trebalo bi da igra mnogo lepše sa automatskim menjačem gde će imati tri druga funkcija stop-and-go za puzanje saobraćaja.Zaključak
Novi Kashkai nije izuzetan automobil ili raketni brod koji izaziva adrenalin. Ali to je pristojan svestrani uređaj, i nije teško videti njegovu kombinaciju opreme, kvaliteta i udobnosti privlačnom u razumnom delu tržišta kome je namenjen. Pod pretpostavkom da ga Nissan ceni konkurentno kada stigne u Australiju u drugoj polovini godine, kompanija bi mogla da završi sa skromnim udarcem.

NAPOMENA UREDNIKA
Otkako je Majk vozio Kashkai u Velikoj Britaniji, objavljene su australijske cene, sa rasponom koji počinje od 33.890 dolara za ST i penje se na 47.390 dolara (plus troškovi puta) za Ti. Ovo stavlja novi Kashkai u skladu sa cenama za novu Hondu HR-V i automobile kao što su Peugeot 2008, Mazda CKS-30 i Mini Countriman.

Da biste saznali više o Kashkai e-Poveru koji će se pojaviti u Australiji 2023. godine, pogledajte prvu međunarodnu vožnju Roba Margeita tog modela.

Povezani Clanci

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button